D1 News > Новини > Кримінал > Кіберполіція викрила хакерів з Дніпра, які наживалися на стоматологах

Кіберполіція викрила хакерів з Дніпра, які наживалися на стоматологах

Кримінал
17 Січня 2020, 15:55

Злочинці спеціалізувалися на зламі програмного забезпечення для 3D-сканерів та завдали збитку компанії-правовласнику програмного комплексу більш як на мільйон гривень. Про це йдеться у повідомленні Кіберполіції України на офіційному сайті відомства.

До складу злочинної групи входило двоє осіб, які добре розумілися на роботі спеціалізованого комп`ютерного обладнання та програмного забезпечення, яке використовується для виготовлення та модифікації зубних протезів. А високий попит стоматологій на програмне забезпечення, що дозволяє управляти стоматологічними 3D-сканерами, робив їхні “послуги” запитаними. З порушенням авторського права хакери з травня минулого року продавали популярний інженерний програмний комплекс для управління такими сканерами. 

25-річний організатор групи створив низку веб-ресурсів та акаунти у соціальних мережах, зареєструвався на спеціалізованих стоматологічних форумах, де отримував замовлення на програмний комплекс. 

Покупцям він пропонувався зі зламаним кодом захисту або його віддалений злам та налаштування, – йдеться у повідомленні. – Замовник міг безкоштовно користуватися цим продуктом без підтвердження ліцензійних умов його використання. Програмне забезпечення позиціонувалося зловмисниками як таке, що пройшло процедуру “модифікації”.

Налаштуванням комплексу займався 35-річний співучасник, за “роботу” злочинці отримували від 500 до 1000 доларів за одне замовлення. За сім місяців хакери спричинили компанії-правовласнику програмного комплексу збитків на суму більше мільйона гривень.

Кримінальне провадження відкрито за несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп`ютерних мереж чи мереж електрозв`язку. Зловмисникам загрожує до 6 років позбавлення волі.

Опубліковано: 17 Січень, 15:55
Канал D1
 • Календарь

  Лютий 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Січ    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  242526272829