D1 News > Новини > Твій регіон > На Нікопольщині запустили найбільшу в Україні сонячну електростанцію

На Нікопольщині запустили найбільшу в Україні сонячну електростанцію

Новини
23 Квітня 2019, 16:17
Найбільша в Україні та одна з найкрупніших у Європі. На Нікопольщині запустили сонячну електростанцію. Її енергії вистачить на більш ніж 140 тисяч будинків та квартир. На екскурсії побувала знімальна група Д1. 

Урочистий запуск, привітання, а після – екскурсія. Нову електростанцію запустили неподалік від Нікополя, на околиці села Старозаводського. Усю територію окинути оком неможливо. Перше, що спадає на думку, коли бачиш сес – це море. Море енергії.

750 тисяч панелей розмістили на чотирьохста гектарах. За розмірами це як 560 футбольних полів. Енергії вистачить на 140 тисяч будинків та квартир.

найбільша в Україні СЕС

Підрядники під час екскурсії хизуються: найбільшу Сонячну електростанцію в країні звели з нуля лише за рік. Для цього знадобилося чимало спеціалістів. Трудилися пліч-о-пліч працівники з України та Китаю. Інвестували у проект – 216 мільйонів євро.

“Під час будівництва станції ми зробили в Україні закупки більш ніж на 35 мільйонів євро. Цей об’єкт — найкрупніша інвестиція компанії за кордоном. Нікопольська СЕС заснована на передовому обладнанні кітайського виробництва. А також передових системах контролю сонячної електростанції”,зазначив Президент китайської компанії-підрядника та інвестора Хань Цяо Дзюнь. 

Контролюють роботу СЕС у цьому кабінеті. Четверо спеціалістів стежать за інформацією на екрані. В момент, коли гості дивляться на монітор, станція з проектною потужністю у 200 мегават видає інакші дані. Підрядник пояснює – все через погоду. Мовляв, небо зайшлося хмарами. Тільки-но вигляне сонце – станція запрацює на повну.

найбільша в Україні СЕС

“Я думаю, что за ветро- и солнечной генерацией будущее энергетики не только Украины, но и в целом, в мире. Около 300 тысяч тонн выбросов мы снизим благодаря работе электростанции”,розповів генеральний директор української компанії-будівника та інвестора Максим Тімченко.

Робота станції має забезпечити Нікопольський район не лише енергією, а й грошима.

“Об’єднані громади, які надали можливість використовувати свої землі, отримують понад 20 мільйонів гривень сплати за користування землею на рік”,зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. 

На цьому інвестори зупинятися не збираються. Працюють над тим, щоб акумулювати енергію. Та вже будують ще більшу сонячну станцію — у Покрові.

 

 

Опубліковано: 23 Квітень, 16:17
Канал D1
 • Календарь

  Вересень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Сер    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30