D1 News > Новини > Твій регіон > На Новому мості мали відремонтувати 69 балок, а не навести лоск – експерт Олег Шапка

На Новому мості мали відремонтувати 69 балок, а не навести лоск – експерт Олег Шапка

Новини
6 Вересня 2019, 11:41

Якщо вірити обіцянкам міського голови Дніпра, ремонт Нового мосту має добігати кінця. Напередодні його завершення інженер-будівельник Олег Шапка, на наше прохання, прокоментував, наскільки якісно відремонтували основні мостові частини. Тобто опори, балки, ригелі та інші елементи. Аби зробити висновки, він оглянув споруду з води.

“Просто замазали, просто зашпаклювали іржавчину. На багатьох колонах видно, що іржа виходить. Після того, як уклали асфальт, пройшли катками — полопалась і повилазила арматура. Вважати, що ремонт зроблений — не зроблений, до деяких колон взагалі не торкалися”, – коментує побачене інженер-будівельник, голова ГО “Народна платформа” Олег Шапка.

_човен_Новий_міст_

Найменше претензій в експерта до колон. Каже, вони розраховані на 80-100 років і ще постоять. А ось для балок, за будівельними нормативами, період між капітальними ремонтами — 40 років. І вони свій ресурс вичерпали. Тому в Олега Шапки є питання до проєктувальників.

“За проєктом, тільки перша та чотирнадцята балки з мостових конструкцій повинні були ремонтуватися. Решта – ні. Чому? Чому не робили валики? Вони всі іржаві, у корозії, ще й деформоровані. Руйнування йде не тому, що обвалюється середина балки, а тому, що руйнуються кінці”, – продовжує голова ГО “Народна платформа” Олег Шапка.

Міськрада Дніпра на вимогу телеканалу D1 надала результати експертизи проєкту капітального ремонту Нового мосту від державного підприємства “Жилком”. Там йдеться, що замінити потрібно лише три балки з критичними дефектами, ще три – з небезпечними дефектами замінити бажано, а 69 зі значними дефектами – капітально відремонтувати.

“Їх потрібно піскоструїти, “лікувати” арматуру, потім відновлювати бетон”, – вважає незалежний експерт. Для цього необхідно ставити понтони з лісами, а не навісні конструкції, як це зробили генпідрядники. Адже дістатись середини мосту з них просто неможливо.

Тому, вважає Олег Шапка, назвати проведені роботи капітальним ремонтом – складно. Це, радше, наведення лоску. Нині підрядники готуються до часу Х, коли їхню роботу прийматиме міський голова Борис Філатов. Той обіцяє, вже 10 вересня відповість на всі запитання незалежних експертів і журналістів, які накопичилися під час майже трирічної мостової епопеї Дніпра.

Читайте також: Новий міст готовий на 95%

Опубліковано: 06 Вересень, 11:41
Канал D1
 • Календарь

  Січень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Гру    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031