Календар

Національна культурна спадщина поповнилась 4 об'єктами з Дніпропетровщини

Твій регіон
1 хв на читання

Чотири будівлі Дніпропетровщини внесли до культурної спадщини національного значення. Відповідну постанову прийнято на засіданні уряду 21 серпня.

Три будівлі з цього переліку розташовані у Дніпрі. Це колишній будинок громадських зборів, тепер Дніпропетровська філармонія, побудована в 1912 р., вул. Воскресенська, 6. Будинок міської управи, нині Дніпровське училище культури, побудоване в 1903 р., пр. Дмитра Яворницького, 47. Та будинок земської лікарні, зведений в 1837 і 1845 роках. Зараз це один з корпусів лікарні імені Мечникова.

Четвертий об’єкт - Свято-Вознесенський храм у с. Семенівка, Криничанського району. Возведення церкви пов'язане з біографією промисловця і мецената Олександра Поля і була зведена в 1824 році.

"Завдяки переліку унікальні об’єкти врятовані від руйнації або непрофесійної, вандальної реконструкції. Ми молода держава, але з тисячолітньою історією, і ті пам’ятки, які в нас є, дають нам великі сенси та усвідомлення свого славного історичного коріння, саме тому дуже важливо зберегти цю культурну спадщину для наших нащадків", - підкреслив міністр культури України Євген Нищук.

Всього до Державного реєстру нерухомих пам'яток України внесено дванадцять пам'ятників на території Дніпропетровської, Львівської областей та міста Одеса.

Читайте також: Мешканці Дніпропетровщини вимагають збудувати Діснейленд

Більше новин, що стосуються подій у регіоні, шукайте в розділі Твій регіон.

Інші новини

Показати всі
1 хв на читання

Один з радників начальника поліції Дніпропетровщини затриманий на хабарі

2 хв на читання

Велосипедисти з декількох регіонів України змагалися у дніпровському парку «Зелений гай»

1 хв на читання

Криворізькі нацгвардійці вчилися відбивати повітряну атаку

1 хв на читання

Кримінальні провадження проти Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова закрили за терміном давності

Показати всі

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися