Меню
З 1 липня за нетверезе водіння запроваджується кримінальна відповідальність

З 1 липня за нетверезе водіння запроваджується кримінальна відповідальність

Управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння стає кримінальним проступком. Тепер за п'яну їзду позбавлятимуть прав строком до трьох років. З 1 липня 2020 року набуває чинності закон від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII.

Набувають чинності нові штрафи за керування авто у стані алкогольного наркотичного або інших видів сп`яніння. Тепер штрафом від 17 000 до 34 000 гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років караються наступні порушення:
- керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
- відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

За повторне правопорушення передбачений штраф у розмірі 51 тисяча гривень із позбавленням права керування терміном від 2 до 3 років. До того ж, стан сп'яніння вважатиметься кримінальним правопорушенням зі спрощеним досудовим розслідуванням. Для порівняння, зараз сума штрафу дорівнює 10,2 тис. грн, а нетверезих водіїв позбавляють прав на рік.

До речі, тільки впродовж останнього тижня патрульні Дніпропетровської області склали на водіїв 162 протоколи за керування автівкою у стані сп'яніння.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися