Меню
На Дніпропетровщині викрили нелегальний агротермінал, власникам якого вдалося заробити 90 мільйонів гривень

На Дніпропетровщині викрили нелегальний агротермінал, власникам якого вдалося заробити 90 мільйонів гривень

Організована група проводила незаконні операції з придбання, зберігання та експорту агропродукції, завдавши державі збитків на кілька десятків мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба Головного управління СБУ України в Дніпропетровській області.

«За версією досудового слідства, кілька комерсантів без будь-якої дозвільної документації побудували поблизу річкового порту одного з міст Дніпропетровського регіону елеватор. Його потужності були розраховані для приймання, зберігання та просушки до 5 тисяч тонн сільгоспкультур на місяць», — йдеться у повідомленні.

Місцеві фермери здавали на елеватор зернові культури, відразу отримуючи готівку. Все проходило без будь-якого оформлення документації та, відповідно, без сплати податків та зборів до держбюджету. Зерно на річкових баржах переправляли до морських портів України, а звідти вже відправляли та продавали до країн близького та далекого зарубіжжя. 

Уся «діяльність» елеватора здійснювалася через низку фіктивних підприємств і, таким чином, не відображалася в жодному офіційному звіті. Протягом усього 2019 року елеватору вдавалося бути примарою, заробивши при цьому майже 90 мільйонів гривень. Відповідно, держава не отримала щонайменше 20 мільйонів гривень податків.

До речі, зберігання та просушка зернових культур здійснювалися з порушенням усіх санітарних норм. Взагалі ж виявлені порушення стосуються не тільки несплачених податків, а й норм містобудування, охорони природного середовища та техногенної безпеки.

Наразі встановлюються всі обставини оборудки та можлива причетність посадових осіб місцевої влади, правоохоронних та контролюючих органів до роботи нелегального елеватора.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися