Меню
Покров переміг у рейтингу прозорості українських міст

Покров переміг у рейтингу прозорості українських міст

Згідно з результатами дослідження муніципальної прозорості 100 найбільших міст України у 2019 році, лідерами стали одразу два міста — Дрогобич і Покров. Про це йдеться у повідомленні антикорупційної організації Transparency International Ukraine на сторінці в соцмережі.

Представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції, підбив підсумки рейтингу прозорості міст-2019. Дрогобич і Покров, які стали лідерами, отримали по 79,1 бала зі 100. Ще до першої п’ятірки потрапили Тернопіль (76), Маріуполь (74,6) і Вінниця (74,2).

Міський голова Покрова Олександр Шаповал, коментуючи перемогу на своїй сторінці в соцмережі, зазначив, що у 2017 році Покров був на 91 сходинці, у 2018 — на четвертій, у 2019 — на першій. 

«Попри позитивну динаміку, темпи підвищення прозорості міст знижуються. У 2018 рівень прозорості підвищився на 12%, а у 2019 році — на 6%, — зазначав виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик. — Очевидно, що міськради швидше виконують ті рекомендації, які для них легші. А зміни в складніших сферах чиновники відкладають на потім».

За словами організаторів, найбільш прозорими цього року стали сфери кадрових питань і доступу та участі. Найменш прозорі, як завжди, соціальна та житлова сфери. Така «непопулярність» відкритості в житловій сфері спостерігається вже три роки поспіль — цьогоріч 18 міст взагалі не набрали балів у цьому напрямку.

 

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися