Меню
В Історичному музеї Дніпра відзначили Міжнародний день жінок і дівчат у науці

В Історичному музеї Дніпра відзначили Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Міжнародний день жінок і дівчат у науці відзначають щороку 11 лютого. Про становлення та прояв жінки у науці, культурі та мистецтві в Історичному музеї Дніпра в цей день говорять вже четвертий рік поспіль. Протягом двох днів провели семінари, лекції та воркшопи на різноманітні теми. Родзинкою заходу стала інтерактивна екскурсія-казка «Образи та іпостасі Баби Яги».

Наукова співробітниця відділу археології Дніпропетровського національного історичного музею Анна Юрченко вважає, що попри зростаючі можливості, жінки все одно залишаються «невидимками» у багатьох сферах, і в науці зокрема. Анна була однією з тих, хто кілька років тому, аби виправити ситуацію, разом із колегами запропонувала відзначати цей день і у Дніпрі. До дискусії цьогоріч запропонували декілька тем, зокрема: «Жінки очима чоловіків-науковців», «Радянські жінки військовополонені», «Жіночність та науковість: від біології до політики», «Жінка як об’єкт культу чи культ жінки» та інші.

Анна Подолян цьогоріч розповідала про «жіноче обличчя» грошей. За античних часів на монетах викарбовували виключно богинь, пізніше почали зображувати монархів. Тож портрет жінки міг потрапити на обігові гроші лише, якщо вона була правителькою.

«На сучасних грошових знаках є можливість зображувати жінок не тільки правительок, але і представниць мистецтва, літератури, науки», продовжує Анна Подолян, старша наукова співробітниця Дніпропетровського національного історичного музею.

А ось Ольга Головіна перейнялася вивченням жіночої логіки. Ольга запевняє, що в раціональному логічному мисленні жінки не поступаються чоловікам.

«Інтелект як такий — він множинний, існують теорії, концепції, підтвердження, тобто раціональний інтелект  — він не єдиний. Тому жінки користуються у прийнятті рішень іншими типами інтелекту»,каже Ольга Головіна, доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Дніпропетровського ДУВС.

Генеральна Асамблея ООН проголосила 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат у науці, аби забезпечити гендерну рівноправність у даній сфері. В ООН зазначають, що й досі дівчата-науковиці стикаються з перешкодами через упереджене ставлення в суспільстві. За офіційними даними, серед дослідників менше 30 відсотків жінок.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися