Меню
Всі автобуси — на дезінфекцію: у Дніпрі салони оброблятимуть антисептиком, поки триватиме епідемія грипу

Всі автобуси — на дезінфекцію: у Дніпрі салони оброблятимуть антисептиком, поки триватиме епідемія грипу

Комплексну санобробку автотранспорт проходитиме в АТП, а додаткову, з використанням аерозолів — на кінцевих зупинках. Навіть підлогу раз на добу обіцяють мити з антисептиком. Відповідне рішення 5 лютого ухвалили фахівці міської комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Дезінфекцією салонів в АТП можуть займатися фельдшери по випуску водіїв, або найнятий персонал. Ірина Чумак каже, що в автопарку працює разом з напарницею. За день обробляють по 10-15 автобусів кожна. Під час комплексної дезінфекції на салон витрачають до 10 літрів антисептика.

«Вранці автобуси заїжджають і ми їх обробляємо. Це не тільки цього року відбувається, а завжди, коли оголошують епідемію грипу», — говорить фельдшерка ТОВ «Дніпробас» Ірина Чумак.

«Під час комплексної обробки миємо все, за що можуть триматися пасажири: стінки, люки, поручні», — додає заступник директора з експлуатації рухомого складу ТОВ «Дніпробас» Дмитро Крижановський.

Додатково автобусам «прописана» аерозольна обробка, один-два рази на день — на кінцевій зупинці. Після дезінфекції салон треба провітрювати, якщо концентрація антисептика висока — до години, якщо низька — 5-7 хвилин. Детальні інструкції всі АТП міста отримали від фахівців.

Окрім цього, для водіїв коштом автопарку закупили 600 захисних медичних масок, топ-менеджери кажуть: на перший час вистачить.

Водій Олександр Тумарев четвертий рік працює на 88-му маршруті. Чоловік стверджує: з власної кишені на боротьбу з епідемією ніколи грошей не витрачав. В його АТП водіям вже 5-й день поспіль видають по декілька захисних масок на зміну і вимагають міняти їх кожні три години.

«Менше будемо хворіти, менше усілякої зарази буде, я позитивно ставлюсь до всіх цих заходів», — переконує Олександр.

Якщо епідемія грипу за два тижні не піде на спад, дезінфекцію транспорту продовжать. До речі, переконують у міськраді, в електротранспорті Дніпра санобробка салонів проводиться не лише під час спалахів небезпечних інфекцій, а протягом усього року. Просто зараз збільшили концентрацію антисептика. 

 

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися