Меню
Скло - окремо, пластик – окремо: роздільний збір сміття по-новоолександрівськи

Скло - окремо, пластик – окремо: роздільний збір сміття по-новоолександрівськи

Мешканець Новоолександрівки Дніпропетровського району Володимир Парінов принципово веде безвідходне господарство: сортує й зберігає відходи на своїй присадибній ділянці.

“Пляшки збираю, потім здаю, нічого не засмічую. Макулатуру теж збираю і здаю, нічого не спалюю”, - каже Володимир. Всю макулатуру він зберігає в захищеному від дощів місці, навіть в старих кузовах авто.

“Скло теж збирається й утилізується, не можу тільки знайти, куди здавати біле скло і віконне”, - уточнює екоактивіст.

А дров у Володимира Парінова накопичилося стільки, що вистачить надовго: “Всі гілочки рубаю і складаю, потім топлю баню. Ніхто нічого не спалює на землі”.

Незалежний експерт Олександр Зудіков скептично ставиться до ініціативи окремих екоактивістів: “Я прихильник системного підходу. З одного боку, ви відокремили ресурсоцінні компоненти, але де їх зберігати?”

І дійсно, половина земельної ділянки Володимира зайнята відсортованими відходами. У сміттєві баки він принципово нічого не викидає. Хоча контейнери на вулиці стоять і навіть є окремі для збору пластику.

У Дніпрі ще на початку 2010-х років намагалися запровадити роздільний збір сміття, каже Олександр Зудіков, та не вийшло: “Гринко Дніпро” вже це робила, але де вона? Компанія “Дніпрокомунтранс” розставляла такі ажурні контейнери у вигляді горіха — і це не прижилося”.

Проте запроваджувати роздільний збір сміття необхідно — в області 400 незаконних смітників. Тому представники Дніпропетровської торгово-промислової палати говоритимуть про це на засіданні громадської ради при голові Дніпропетровської ОДА.

До кінця 2020 року Дніпропетровську область мають поділити на 6 зон, в кожній побудують один полігон та 2-3 сміттєперевантажувальні станції, а в усіх населених пунктах — спеціальні майданчики для сортування сміття.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися