Меню
Дніпряни відмовляються від живих ялинок на користь штучних

Дніпряни відмовляються від живих ялинок на користь штучних

У цьому році обласні лісгоспи заготували для продажу вдвічі менше ялинок, ніж у минулому році. Оскільки дніпряни перестали масово купувати живих новорічних красунь. Про це під час пресконференції повідомив начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко.

Торгівля лісовими ялинками здійснюватиметься щонайменше в 134 офіційних торгових точках міста, але їх список може поповнюватися. Як і у попередні роки, контролювати легальні та нелегальні ялинкові базари будуть інспектори. До того ж, вони слідкуватимуть за тим, аби продавці своєчасно прибрали місця реалізації та утилізували непродані дерева. 

“Ми будемо застосовувати адмінпротоколи ( розмір штрафу - 200 грн за кв.м.). Як і схему,  яку використовували влітку в боротьбі з незаконною торгівлею. Ялинкові базари без відповідних договорів з “КП “Благоустрій” будуть вивезені та утилізовані”, -  зазначив начальник інспекції з благоустрою Дніпровської міської ради Руслан Мороз. 

Придбати ялинку можна буде і в лісгоспах. Ціни минулого року там обіцяють не піднімати. На реалізацію привезуть дерева і з інших регіонів, зокрема, з Полтавщини та Прикарпаття. Окрім живих дерев, вже не перший рік дніпряни все частіше віддають перевагу вічнозеленим у горщиках. 

“ Метрові ялинки в горщиках коштуватимуть від 400 грн, а зрізані – від 100. Крім того, чипування залишається в тому ж масштабі – закон ніхто не скасовував. Це або чип, або стрейч-стрічка. Заготовки ялинок для реалізації йдуть на спеціальних плантаціях, що закладаються спеціально на зимові свята. У нас зараз у наявності 94 гектари плантацій і понад 100 тисяч ялинок, які можна реалізувати. Щороку ми засаджуємо певну кількість нових саджанців (15 – 20 гектарів), щоб був ялинковий обіг”, - розповідають у обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

 

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися