Меню
Дніпряни можуть пройти безкоштовне тестування на ВІЛ/СНІД

Дніпряни можуть пройти безкоштовне тестування на ВІЛ/СНІД

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом у Дніпрі проводять ряд акцій, під час яких можна дізнатися свій ВІЛ-статус та отримати консультації лікарів. Безкоштовне тестування проходитиме 1 грудня у торговельних центрах на бульварі Зоряному, 1а та на вулиці Нижньодніпровській, 17. Попри акції, аналізи також можна здати в обласному та міському центрах Профілактики ВІЛ/СНІДу або в кабінетах “довіри”, які розташовані при поліклініках та лікарнях.

За офіційними даними, Дніпропетровська область - лідер із розповсюдження, захворюваності та смертності від ВІЛ-інфекції. Середньоукраїнські показники у нашому регіоні перевищені у 2-3 рази. Найпоширеніший спосіб передачі інфекції — статевим шляхом. Про це каже Марія Гудова, директорка Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

“Сьогодні ми вже не говоримо про групи ризику, сьогодні інфекція вже вийшла за межі уразливих груп і кожна людина, яка має статеве життя, має потурбуватися про своє здоров’я, тобто обстежитися на ВІЛ, використовувати бар'єрний метод контрацепції, і ми закликаємо до сімейної статевої вірності”, - розповіла Марія Гудова.

Також ВІЛ може передаватися через ін’єкції наркотиків, рідше - від матері до дитини. Якщо ж проблему виявили вчасно, можна запобігти тяжким ускладненням і жити повноцінним життям. Єдина відмінність від життя неінфікованих людей — щоденний прийом препаратів. Олександр Колесник, один з організаторів акції, зазначає, головна проблема — необізнаність людей. Тож лікарі закликають не закривати очі на проблему та не боятися обстеження. Його треба проходити щонайменше раз на рік.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися