Меню
Таємниця “білої плями” біля “Поплавка” розкрита: воду скидали зі станції метро “Театральна”

Таємниця “білої плями” біля “Поплавка” розкрита: воду скидали зі станції метро “Театральна”

За словами співробітників КП “Гідроспоруди”, саме скиди зі стовбуру метро пофарбували річку у незвичний колір. Проте, що саме за речовина потрапила у воду, вони не знають.

Майже два місяці тому соцмережі збурило відео про невідому білу пляму на Дніпрі, що розходиться від колектора поблизу ресторану “Поплавок”. Тоді професійний будівельник, голова ГО “Народна платформа” Олег Шапка стверджував: це вода, яку відкачують з одного зі стовбурів метро. Можливо, з 11-го, що знаходиться поблизу “Озерки”.

Щоб з`ясувати, чим саме забруднюють річку, ще тоді ми звернулися з інформаційним запитом до міськради. Нам повідомили, що 19 вересня на замовлення департаменту екологічної політики експерти взяли проби води в районі Січеславської Набережної, 7а. Проте дослідження не оплатили, тому результати залишаються невідомі.

На відміну від міських чиновників, в обласній екологічній інспекції знають, що саме забруднює воду, проте інформацією поділилися тільки з поліцією.

За фактом забруднення Дніпра Дніпровське управління поліції відкрило кримінальне провадження за статтею 242 (порушення правил охорони вод). Та, незважаючи на це, невідому білу речовину продовжують скидати у колектор.

Екоінспектори зобов`язали КП “Гідроспоруди”, що обслуговує систему зливової каналізації міста, обстежити колектор щодо несанкціонованих скидів. Та комунальники кажуть, таких не було. Адже, ще у 2013 році метрополітену дозволили виводити у цей колектор дренажні води зі станції “Театральна”.

“Малося на увазі, що це умовно чиста вода, тому її можна скидати в зливову каналізацію. Проте, якщо вже виявлені якісь домішки, якісь забруднення, то це питання до підприємства, що скидає свої стоки”, - розводить руками провідна інженерка з технічного нагляду КП “Гідроспоруди” Валерія Січкар.

Додає, за 6 років із таким забрудненням стикнулися вперше, але заспокоює дніпрян: “Для мешканців навряд чи це несе якусь загрозу. Тут явно не якесь отруйне забруднення. Скоріш за все, це повязано з підземними водами, можливо, глиняна домішка зявилася”.

Тим часом, незалежний експерт демонструє світлини з сусіднього 11-го стовбуру метро, що навпроти Озерки. Там вода такого ж кольору, що і в цьому колекторі. Олег Шапка каже, що, наймовірніше, вимиваються пласти коаліну над проходкою. І за його словами, це небезпечно, але не через забруднення ріки, а через просадку ґрунтів на пр. Яворницького. Як відомо, на початку жовтня під землю почав йти гуртожиток Дніпровської політехніки у верхній частині проспекту Яворницького. Навпроти нього будується станція метро “Музейна”.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися