Меню
Дніпропетровщина є лідером за кількістю порушень прав журналістів

Дніпропетровщина є лідером за кількістю порушень прав журналістів

За даними Нацполіції, у 2018 році на Дніпропетровщині правоохоронці зареєстрували 10 правопорушень проти журналістів. На сьогодні в області відкрито 4 кримінальних провадження. Про це під час прямого ефіру ток-шоу “Точка дотику”, що був присвячений проблемам свободи слова сучасної журналістики в Україні, повідомила представниця моніторингу Інституту масової інформації (ІМІ),  Валерія Мальченко.

“Дніпропетровщина - великий регіон. В ньому доволі розвинений медіа-ландшафт. Права журналістів тут дуже часто порушують чиновники та приватні особи. Це або ненадання інформації,  або ненадання відповіді на журналістські запити, або просто якісь фізичні особи, наприклад, охоронці, які перешкоджають. Дуже часто люди роблять це через незнання законів. Ті ж охоронці, які виконують свою роботу і вважають, що вони можуть заважати журналістам виконувати їхню роботу”,  - пояснила Валерія Мальченко.

Зі свого боку експерти Інституту масової інформації (ІМІ) лише за жовтень зафіксували 18 випадків із порушенням свободи слова – такі епізоди дуже поширені, однак зазвичай до суду справи не доходять.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися