Меню
На Дніпропетровщині боржник-аліментщик не може працювати більше двох годин, бо неповнолітній

На Дніпропетровщині боржник-аліментщик не може працювати більше двох годин, бо неповнолітній

Хлопець вже встиг двічі стати батьком і накопичити борги по сплаті аліментів. Втім, працювати повний день на громадських роботах йому заборонено законодавством. 

Як повідомляє “Наше місто”, минулої п`ятниці до виконання громадських робіт, які призначені судом, на комунальних підприємствах Дніпра приступили 44 неплатники аліментів. Таке “відпрацювання” ухвалили наприкінці жовтня цього року депутати Дніпровської міськради. Для порушників адміністративного законодавства підготували різноманітні покарання - від прибирання сміття до розчистки снігу. Таким чином місто стане чистішим, а зароблені аліментщиками гроші підуть на виплату накопичених боргів. Оплата робіт - 4175 гривень на місяць. 

"Служба пробації забезпечить повний контроль за правопорушниками, для цього у нас є всі необхідні механізми і важелі контролю, - запевнив Владислав Нікітін, заступник начальника філії Державної установи «Центр пробації» в Дніпропетровській області. - Ми видаємо цим людям направлення на роботу, роз'яснюємо їх права та обов'язки, а в подальшому контролюємо не тільки кількість відпрацьованих годин, а й ставлення до праці. Якщо неплатник на роботі взагалі не з'являється, співробітники служби складають протокол про адміністративне правопорушення".

Втім, як виявилося, застосувати “покарання” у повному обсязі можуть не до всіх. Наприклад, в одному із сіл Дніпропетровщини неповнолітній хлопець вже встиг заборгувати аліменти на двох дітей. Та за законодавством працювати на громадських роботах більше, ніж дві години, йому заборонено. Тож виплачувати борги доведеться довго. 

Наразі загальна сума заборгованості по несплаті аліментів становить: у Дніпрі - 3,7 млн. грн., по області - 16,7 млн. грн. 

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися