Меню
На Дніпропетровщині запрацювала друга за потужністю СЕС в Європі

На Дніпропетровщині запрацювала друга за потужністю СЕС в Європі

Щороку вона вироблятиме 400 млн кВт-год електроенергії. Цього достатньо, аби забезпечити 200 тисяч домогосподарств. Проєкт вартістю понад 190 млн євро втілили виключно за рахунок інвестора. Завдяки роботі станції викиди CO2 в атмосферу будуть скорочені на 420 тис. тонн на рік.

Важливо, що об’єкт збудовано без жодної копійки держкоштів. В результаті маємо додаткові надходження до бюджету, нові робочі місця та підприємство, яке не шкодить довкіллю. А ще – проєкт сприятиме енергонезалежності країни», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко. 

Покровську сонячну електростанцію (240 МВт) звели поблизу села Катеринівка Нікопольського району на території колишнього кар’єру. На землях, практично непридатних для сільського господарства, встановили 840 тисяч сонячних панелей. Вони зайняли площу, яка дорівнює 600 футбольним полям – понад 400 га. Вага металевих конструкцій досягла 19 тис тонн.

Будівництво Покровської СЕС тривало шість місяців. У проєкті взяли участь 16 підприємств, які отримали замовлення на суму 48 млн. євро.  Нині на СЕС працюють 13 людей. Щороку в місцеві бюджети вона сплачуватиме понад 20 млн. грн. податків.

Нагадаємо, до трійки європейських лідерів входить ще одна сонячна електростанція Дніпропетровщини. Вона знаходиться в Нікопольському районі поблизу села Старозаводське та має потужність 200 МВт.

 

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися