Меню
Життя за ґратами: будні в’язнів Солонянської виправної колонії №21

Життя за ґратами: будні в’язнів Солонянської виправної колонії №21

Висока огорожа, колючий дріт, замкнений простір. Коли людина порушує закон, то потрапляє, як кажуть у народі, у місця, де козам роги правлять. В об’єктиві телекамери каналу D1– Солонянська виправна колонія №21.

Колонія має власне виробництва. Тут виготовляють мішки для сміття, колючий дріт та тротуарну плитку.

Євген у Солонянській виправній колонії - чотири роки. Залишилось йому 12 місяців. У грудні чоловік подає документи на умовно дострокове звільнення. Заради цього сумлінно працює на виробництві сміттєвих пакетів.

“Цьогоріч достроково звільнених у нас тільки десятеро. Ми направляємо через Солонянський суд до апеляції. Потім Жовтневий або Самарський суд розглядають ці питання”, – розказав перший заступник начальника Солонянської виправної колонії №21 Микола Довженко.

Бригадиром у цеху працює Віктор Ярошевський, котрому подати документи на умовно-дострокове звільнення не дозволяє стаття. На виробництві чоловіку підпорядковуються 73 засуджені.

“Отримуємо мінімальну зарплату. За неї й купуємо товари”, - розказав бригадир цеху з виготовлення пакетів для сміття Віктор Ярошевський.

Олександр Зубенко саме в цій колонії не вперше. Як і більшість засуджених, що тут перебуває, він має не першу ходку. На роботу влаштувався на харчоблоці.

“Готую першу і другу страви. Сьогодні на обід – суп перловий, каша пшенична, м’ясо під соусом, салат з буряка”, - розказав чоловік.

Сніданок, обід та вечерю потрібно приготувати за 30 грн. Саме стільки держава виділяє на день на одного засудженого. Докупити харчі можна в магазині. Товари передають через віконце.

“Пишемо заяву начальнику колонії, що нам треба. Нам купують і тут вже видають”, - описує процес засуджений Зубенко.

До європейських умов в українських колоніях ще далеко, та очільник Костянтин Невєров – оптиміст.

“Вважаю, що через декілька років ми зможемо все ж таки довести умови відбування покарання засуджених у цій установі до європейських”, – наголосив він.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися