Меню
Тротуари у Дніпрі нівечать не хулігани, а… комунальні служби

Тротуари у Дніпрі нівечать не хулігани, а… комунальні служби

Начебто усе через правильну справу - ремонт комунікацій. От тільки після впорядкування рівня підземного, на рівні горішньому - самі руїни.

На пр.Яворницького досить неприваблива картина вже місяць: тріщини на ґанку, розкурочена тротуарна плитка і яма, крізь яку видніються підземні комунікації. Таку "спадщину" залишили по собі працівники "Дніпроводоканалу". Комунальники приїхали відновити водопостачання в багатоквартирному будинку. Трубу полагодили – усе навколо розвалили, кажуть працівники салону, розташованого на першому поверсі будинку.

"Поблизу місця укладки труб, коли пішли дощі, ще й розмило величезну дірку. І судячи з усього, все, чим прикидали, - пісок, земля, - зсунулося вниз. Підходити навіть страшно. Там просто пустота", - бідкається Наталя Примостка, адміністраторка салону.

А от вулиця Новокримська. Тут хазяйнували тепловики. Власників крамниці, під ґанком якої проходили комунікації, просили потерпіти. Спочатку ремонтували тепломережу, далі – кабель. Благоустрій закінчився тим, що всі комунікації просто прикидали землею.

"На місце ніхто не повернув тротуарну плитку. Більше того, тепер вимушені вигрібати з-під неї сміття, яке кидають перехожі. А пандус до нашого магазину перекрили взагалі. Ніяк не пройти", - каже продавчиня магазину Юлія Новохацька.

Більше за власників бізнесу така "хазяйновитість" дошкуляє перехожим. У суху погоду вони ледь не ноги ламають через гори будматеріалів, а в дощ — змушені місити багно.

Власники приміщень намагалися добитися від міської влади виправлення ситуації. У відповідь, кажуть, дістали вже знайоме - чекайте….

У міському департаменті благоустрою не приховують: серед комунальників пальму першості у безвідповідальності тримає "Дніпроводоканал". Саме він залишає по собі найбільше безладу. На підприємстві ж виправдовуються: на благоустрій просто не мають часу.

"Коли порив ліквідовують, треба, щоб трохи встоявся грунт. Бо якщо ми одразу ж покладемо асфальт, земля просяде. Тому деякий час спостерігаємо. Як земля утрамбується, повертаємо все на місце. Не вистачає, на жаль, часу, щоб все це зробити", - пояснює Дмитро Кордиш, заступник начальника КП "Дніпроводоканал".

Аби навести лад, комунальники мають три місяці. В інспекції з питань благоустрою на таких "господарників" тиснуть адмінвідповідальністю – виписують штраф. Проте він не надто великий: усього кілька тисяч гривень.

За законом, каже юрист Михайло Яценко, власники території з переритими ділянками мають право позиватися на ремонтників до суду. А ще - вимагати акт про проведення необхідних робіт. За його словами, такий запит змусить замислитися і міську раду, і орган, який виконував роботи, а також пришвидшить вирішення питання.

Тим, хто вирішив іди до кінця, фахівці радять запастися терпінням і рішучістю. Якщо б тротуар зруйнувало приватне підприємство, до відновлення його стимулювала б щоденна рента. Її видають разом з ордером на роботи. Комунальники ж її не сплачують, і це ще одна причина того, що після них міські тротуари перетворюються на непрохідні нетрі.

Читайте також: Барельєф Гермес намагаються врятувати активісти Дніпра

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися