Меню
Дніпро зайняв першу сходинку в черговому «антирейтингу», на цей раз — через петиції

Дніпро зайняв першу сходинку в черговому «антирейтингу», на цей раз — через петиції

Міська рада Дніпра підвищила поріг прохідності для електронних петицій. Його збільшили утричі — з однієї до трьох тисяч. Це правило закріпили у новому статуті міста. Експерти кажуть, тепер про такий спосіб громадської участі у місцевому самоврядуванні як петиція можна забути.

Дніпровська активістка Катерина Головачова розповідає, й раніше такій формі звернення до міської влади як петиція не довіряла. Тепер взагалі користуватися ними не збирається.

«Особисто я дуже хотіла, аби в нас з’явився майданчик для вигулу собак, і підписала не одну петицію. Навіть були такі, що набрали необхідну кількість голосів, однак на розгляд сесії так і не потрапили. Майданчик з’явився тільки тоді, коли я сама пішла до депутата і він пішов назустріч», — ділиться Катерина.

Лідеру дніпровської спільноти «Райончик» Володимиру Мамченко пощастило більше. Його петиція проти забруднення атмосфери підприємством «Потоки» не лише дійшла до міської сесії, а й була там підтримана. Проте рецепт успіху не власне петиція, а комплексний підхід.

«Ми зробили взагалі все, що могли. Зверталися до всіх : від міських депутатів до президента. Постійно телефонували на гарячу лінію міськради, влаштовували мітинги під підприємством і зібрали підписи на електронну петицію»,— каже Володимир.

Та випадок із петицією «Райончика» радше виключення, ніж правило, розповідає директорка Дніпровського центру соціальних досліджень Анна Колохіна.

«Дуже мало в нас петицій, взагалі невеликий відсоток, які отримали більше 900 підписів. І ще менша кількість, які були розглянуті міською радою і по ним були ухвалені якісь рішення. Ми дивилися, що у 2018 році було 2 такі петиції, у 2019 році — дві петиції і в цьому — одна», — пояснює Анна.

Це у відсотковому співвідношенні складає 0,3 % від загальної кількості поданих звернень.

А от міські урядники вирішили — це забагато, й на останній сесії втричі підняли кількість підписів, необхідних для розгляду петиції. Тепер замість однієї доведеться збирати три тисячі. Це рішення автоматично вивело Дніпро на першу сходинку чергового «антирейтингу». Тепер — як місто з найвищим порогом для електронних звернень в Україні.

text

text

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися