Меню
У Дніпрі відкрилися басейни

У Дніпрі відкрилися басейни

На воду можуть вийти як звичайні відвідувачі, так і професійні плавці, які готуються до спортивних змагань. Однак, згідно з правилами адаптивного карантину, заклади працюватимуть із певними обмеженнями.

Тримісячна пауза у тренуваннях для 16-річного Гліба Міненка далася нелегко. Хлопець зізнається, що йому дуже не вистачало басейну, тож тепер щодуху поспішає до нього. До холу спортивного комплексу — тільки через температурний скринінг. Усередині — не більше 15 осіб. Якщо все добре, відвідувача знайомлять із наступними інструкціями.

«Це масковий режим, це дотримання дистанції, це використання дезінфікуючих засобів», — пояснює старша адміністраторка басейну «Метеор» Юлія Чайковська.

«Потім відвідувач рухається до роздягальні. І тільки там він зможе зняти маску. Після цього він плаває, займається спортом, виходить і знову прямує до роздягальні. Надягає маску й залишає приміщення спортивного комплексу», — каже старша адміністраторка басейну «Метеор» Юлія Мєшкова.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією водний та повітряний обмін значно збільшили. Крім цього, лаборанти щогодини беруть аналіз води у басейні, коригуючи кількість хлору.

«Вода проходить механічне очищення. У нас стоять потужні фільтри. Також проводиться хімічна обробка гіпохлоритом натрію. Щодня у нас йде заміна свіжої води», — розповідає інженер-хімік басейну «Метеор» Олена Говоруха.

До того ж, у басейні щогодини дезінфікують усі контактні поверхні. Разом із любителями просто поплавати до тренувань приступили й професійні спортсмени.

«Тренер оголосив, змагання за два місяці, чемпіонат України буде. Туди будемо готуватися», — каже кандидат у майстри спорту з плавання Богдан Постолов.

На одній доріжці одночасно дозволено перебувати не більше ніж 4 звичайним відвідувачам або ж 6 професійним спортсменам. Заслужений тренер України Олександр Кулик каже, першими на тренування потраплять плавці з кращим рейтингом.

Крім самих басейнів, у спортивних комплексах працюють також і тренажерні зали, щоправда, теж з обмеженою кількістю відвідувачів. А от сауни, кафе та зони відпочинку все ще зачинені.

Підпишіться на актуальні новини

Пiдписатися