D1 News > Новини > Твій регіон > Обережно: небезпечні комахи

Обережно: небезпечні комахи

Новини
11 Липня 2019, 18:45

Сезон небезпечних комах — у розпалі. Кліщі, комарі, мокреці та мошки регулярно вражають населення влітку. Цього сезону тільки з укусами кліщів до лікарень у регіоні звернулося близько тисячі ста осіб. Марина Варнавська — серед жертв, постраждалих від комах.

комахи

“Меня укусил клещ, когда я работала на огороде и собирала малину. Мы его сами сняли пинцетом, он не успел сильно присосаться. Я знаю, что это опасно и надо нести клеща на анализы, чтоб не было, никаких болезней, поэтому принесла его в лабораторию особо опасных инфекций”, — розповідає Марина.

А така небезпека існує, кажуть співробітники лабораторії. Комаху треба обов’язково дослідити на видову приналежність, наявність борелій та інших збудників інфекційних захворювань.

“Если попадут барелии в организм, то у человека может развиться болезнь Лайма. В последствии могут быть и заболевание суставов, и сердечно-сосудистой системы”, — каже біологиня лабораторії особливо небезпечних інфекцій Ірина Литовченко.

За пів року ця хвороба вже уразила 69 жителів області. Та кліщі не єдині небезпечні комахи — звичайні комарі переносять дирофіляріоз.

“Любые комары от больного животного при укусе могут передать человеку личинки дирофилярий. Она растет в организме человека и потом может поражать сердечную мышцу, кишечник, подкожные ткани, органы зрения”, —пояснює паразитологиня Лариса Штепа.

Заразитися ним легко, а от виявити хворобу — ні. До пів року паразит може зростати в організмі людини, не викликаючи жодних симптомів.

У списку небезпечних комах також мокреці, ґедзі, мошки та павуки. Хоч медичного значення, як комарі та кліщі, вони не мають, тобто хвороб до людини не переносять, однак, їх укуси можуть спричинити алергію, почервоніння та набряки. Лікарі ж, як і у випадку з комарами та кліщами, радять не займатись самолікуванням та звертатися до фахівців.

Читайте також: Які фрукти безпечніші — магазинні чи домашні

Опубліковано: 11 Липень, 18:45
Канал D1
 • Календарь

  Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031