D1 News > Новини > Освіта > Старшокласники дніпровських шкіл провели дипломатичну гру “Дитяча модель ООН”

Старшокласники дніпровських шкіл провели дипломатичну гру “Дитяча модель ООН”

Новини
6 Грудня 2019, 17:00

У Дніпрі такий захід проводять вперше, а започаткували його у навчально-виховному комплексі 111. Проєкт підтримали п’ять навчальних закладів міста. Загалом сформувалося 11 команд, кожна з яких представляє одну країну. Учасники розділилися на комітети, в яких делегати розглядають нагальні проблеми суспільства та шляхи їх вирішення.

Учні самі запропонували цю ідею директорові. Минулого року сформували команду та поїхали до Києва, а потім провели першу спробу у рідному НВК. Цьогоріч залучили й інші школи.

“Процес підготовки, проведення, підведення підсумків – усе організовують самі учні. Серед них є секретаріат, президіум, секретар Генеральної Асамблеї та голови комітетів. Дорослі в даному випадку виступають тільки помічниками”, — розповіла директор НВК № 111 Світлана Горбачова.

Країни, які будуть представляти, команди обирали жеребкуванням та намагалися дотриматися балансу. Серед них як успішні, так і ті, що розвиваються. Зокрема це Багатонаціональна Держава Болівія, Грецька Республіка, Держава Ізраїль, Афганістан, Королівство Данія, Королівство Марокко, Республіка Білорусь, Республіка Болгарія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії та Федеративна Демократична Республіка Ефіопія. Делегати у комітетах розповідають про досягнення та проблеми своєї “країни”, а потім пропонують загальне вирішення проблеми.

У ООН є документ про глобальні цілі до 2030 року, і ми взяли п’ять найважливіших, на нашу думку, та сформували п’ять комітетів. Це економічно-соціальний, екологічний, рада безпеки, рада з прав людини та освіта”, — розказала Дар’я Щербатюк, президентка дитячої моделі ООН.

Голова комітету з питань освіти Андрій Овсієнко обрав цю тему, адже вважає що проблеми освіти гостро постають у світі. А ось Ігор Труханов, який представляє Грецьку Республіку у комітеті, розповідає, що ретельно готувався, читав статті в інтернеті та консультувався з вчителями, аби досконаліше вивчити питання проблем освіти як “своєї” країни, так й інших учасників. У суботу на загальному засіданні усі комітети представлятимуть свої резолюції та голосуватимуть за їх прийняття. А закінчиться конференція дипломатичним балом.

 

Опубліковано: 06 Грудень, 17:00
Канал D1
 • Календарь

  Лютий 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Січ    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  242526272829