D1 News > Новини > Твій регіон > У Дніпрі на “килим” викликали керівників підприємств-лідерів забруднення довкілля

У Дніпрі на “килим” викликали керівників підприємств-лідерів забруднення довкілля

Новини
18 Квітня 2019, 12:16
Забруднювачів — “на килим”. Топ -менеджерів шістьох підприємств— лідерів забруднення довкілля – викликали на засідання в облраді. Керівники Арселор Мітал Кривий Ріг, Павлоградвугілля, Дніпровського меткомбінату, Південного ГЗК, ДТЕК Криворізької та Придніпровської ТЕС. Керівники пояснювали, чому вони ігнорують виконання обласної програми екологічної безпеки. За даними облради, ними втілено у життя лише третину із запланованих заходів.

Найбільше дісталося новому генеральному директору Придніпровської ТЕС Анатолію Боричевському. Торік його підприємство під час громадських слухань взяло на себе низку екологічних зобов’язань, проте.

“Ті заходи, які вони повинні були виконувати згідно до меморандуму, який був розроблений з ДТЕКом, заходи, які закладені в нашій програмі, вони не виконуються“, – зазначає голова комісії облради з питань екології та енергозбереження Анатолій Івахно. 

До претензій самоврядовців та чиновників свої додали і громадські активісти.

Робоча група з громадськістю, яка мала працювати, вже рік після проведення громадських слухань, вона не працює, нам навіть не відповідають на запитання в соціальній мережі, не говорячі про розгорнуті відповіді, надання документів“, – каже членкиня ініціативної групи “Save Dnipro” Ірина Черниш. 

Не менш гострі питання були й до Арселор Мітал (Кривий Ріг).

“Він скоротив вироблення своєї продукції майже на 20%, але викиди скоротив значно менше”, – розповідає начальник Управління екологїї ДніпроОДА Руслан Стрілець. 

Майже 70% викидів підприємства – це наслідки роботи двох аглофабрик, зокрема мова йде про небезпечний для людини бурий дим у повітрі та взимку – чорний сніг.

Наша задача в рамках проекта — это азотное туширование бурого дыма, это завалы, это соблюдение технологий. Мы действительно это начали контролировать, но это все начало происходить буквально недели 2-3 назад, – зізнається заступник директора Арселор Міталл Кривий Ріг Олександр Іванов. 

Підприємство ще два роки тому обіцяло закрити мартенівську піч, проте вона, за словами топ-менедржера, працюватиме до кінця 2020-го. Дозвіл на викиди від Мінприроди вже отриманий. А рекультивацію тисяч гектарів порушених земель у Кривому Розі взагалі планують проводити впродовж наступних 149 років.

 

 

 

 

Опубліковано: 18 Квітень, 12:16
Канал D1
 • Календарь

  Грудень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Лис    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031