D1 News > Новини > У Дніпрі пожежники відсвяткували професійне свято

У Дніпрі пожежники відсвяткували професійне свято

Новини
18 Квітня 2019, 13:57
17 квітня українські вогнеборці відзначили професійне свято. 

Від бажання стати вогнеборцем до моменту, коли ти відправишся гасити перше в житті займання, розповідає Владислав, може пройти не один рік. Перевагою для залучення до роботи є строкова служба в армії. Хоча це не обов’язково. Далі, каже, треба скласти нормативи з ФІЗО, пройти співбесіду із психологами та кадрову комісію.

“Після того людину зараховують. Вона проходить 3 місяці навчання в центрі, який є в нас тут. Після закінчення — місяць практики і тільки після того вона переходить до повної оперативної роботи”, – каже заступник начальника частини Владислав Серебров. 

Робота, каже, підходить не для всіх, бо складна як морально, так і фізично.

“В повному бойовому одязі в апараті захисному дихання, з рукавами, ломами підніматись на 16-й поверх, а коли рукав ще і з водою він іще важчий. Це і є те тяжке, що є в цій роботі”.  

Зміна триває 24-ри години і починається о восьмій ранку.

“Здесь становится принимающая смена. Здесь — сдающая.Рассказывают что произошло за сутки, что нужно сделать, какие задачи и на что обратить внимание”, – розповідає сержант служби цивільного захисту Костянтин Рязанцев. 

Далі — практичні або ж теоретичні уроки. Необхідно це, розповідає Владислав, аби рятувальники змогли не тільки гасити вогонь, а й допомагати постраждалим.

“Є у нього ось такий розклад занять, який складається на місяць. І тут різні теми: домедична підготовка: вивчають порядок надання допомоги при травмах грудної клітини, різних укусах тварин комах”, – каже заступник начальника частини Владислав Серебров. 

Якщо лунає сирена, всі залишають свої справи і рушать на порятунок. Від початку року, розповідає Костянтин, у Дніпрі ліквідували 446-ть загорянь. І це лише на зміну, каже, викликів.

“В среднем в р-не пяти. Но статистика такая себе, потому что никто тебе не скажет у тебя будет 5, 1 или 8. Это всё непредсказуемо”,– розповідає сержант служби цивільного захисту Костянтин Рязанцев. 

Тож ще до того, як вогнеборці виїдуть на виклик, вони мають знати найкоротший маршрут до місця, де знаходиться протипожежне водо-джерело, скільки поверхів має будівля тощо. Все, каже Владислав, аби виконати роботу максимально швидко і ефективно.

Опубліковано: 18 Квітень, 13:57
Канал D1
 • Календарь

  Січень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Гру    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031