D1 News > Новини > Твій регіон > У Слобожанському стартував новий набір навчальної програми “НАТО-Україна”

У Слобожанському стартував новий набір навчальної програми “НАТО-Україна”

Новини
29 Серпня 2019, 18:33

Головна мета проекту – соціальна адаптація військовослужбовців, АТОвців та звільнених у запас. У Слобожанській ОТГ презентували новий набір у програму “НАТО-Україна”, проходити новий 3,5-місячний навчальний курс будуть 20 слухачів.

 

програма НАТОУчасникам пропонують перепідготовку у більш ніж десяти сферах закріплених у сертифікатах, які підтверджені Міністерством освіти. Зокрема у маркетингу, економіці малих підприємств, охороні, інформаційних технологіях. За більш як 20 років існування програми в Україні перепідготовку здійснили більш як 10 тисяч військових у шістдесяти містах.

“Це не тільки перепідготовка, але й соціальна адаптація як цілий комплексний процес. Відбір людей у групи, набір учасників які мають базу, щоб вивчати ту чи іншу тему. А також побудова траєкторії до сучасного цивільного ринку праці”, – розповів журналістам Крістофер Штаудт, керівник проекту “НАТО-Україна” з соціальної адаптації.

І якщо спочатку в ній могли взяти участь лише кадрові військові, то останні п’ять років все більше тих, хто воював у лавах добровольців. Серед них – Олександр Скіпочка, який більше 2 років служив добровольцем захищав Україну на Сході, і пройшов перекваліфікацію два роки тому. До цього чоловік працював охоронцем на одному з підприємств.

“Цю програму мені порекомендував мій керівник. Я подав всі необхідні документи, і практично одразу ми розпочали навчання. Найголовніше, що я отримав після курсів – це кар’єрний зріст. Сертифікати, в свою чергу – дали перспективу. Я працював спочатку старшим зміни, згодом мене підвищили до старшого об’єкта, а нині – я начальник охорони. Це вже дає мені можливість ділитися досвідом з колегами по службі”, – каже колишній учасник програми.

В свою чергу організатори проекту у Слобожанському впевнені, що знання з якими виходять курсів допомагають покращити якість кадри, наприклад у сфері охорони.

“На сьогодні ця сфера має брак дійсно професійних кадрів. Наприклад, у тих же супермаркетах, магазинах – чи можуть там охоронці, наприклад надати першу медичну допомогу? Чи володіють зброєю? Чи знають, як діяти, коли виявлено підозрілий об’єкт? На жаль, таких – меншість. Або охорона на підприємствах – це надзвичайно серйозна робота, яка потребує знання багатьох тонкостей. У нашій програмі цілий блок присвячений організації охорони на підприємствах. Про те, як це працює – говорять відгуки наших випускників, і кількість бажаючих, які приходять за їх рекомендаціями до нас”, – ділиться організатор курсів у Слобожанській ОТГ Павло Шеляг.

Читайте також :У Дніпрі понад 400 молодих людей обговорять відкриту владу

Опубліковано: 29 Серпень, 18:33
Канал D1
 • Календарь

  Листопад 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Жов    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930