D1 News > Новини > Україна > Як зустрічали Великдень у Нацгвардії

Як зустрічали Великдень у Нацгвардії

Новини
28 Квітня 2019, 13:00
Цей Великдень — вже другий для Руслана Січика на бойовому посту. Зізнається – служба взяла перевагу над міцністю сімейних традицій:

«Завжди дома люблю випікати з бабусею паски. Цей процес мені подобається. Ти енергетично заряджаєшся під час цього процесу». 

Проте хлопець не скаржиться – окремі традиції цього свята у військовій частині 3021 Національної гвардії України хоч й існують лише два роки Але їх дотримуються суворо. Спочатку солдати мають розговіятися заздалегідь посв’яченою їжею.

«Ранком освятив сніданок, освятив паски. Зробили все по православному чину, по канонах…» каже капелан полку, отець Олександр Підгорний. 

А на плацу капелан обов’язково благословляє бійців на гарну службу. От-от зміна має заступити на охорону стратегічного об’єкту – заводу “Південмаш”. Отець Олександр пояснює, така Великодня традиція – своєрідна дань предкам українських воїнів, козакам:

«Коли воїни йшли десь на завдання, на ратну службу походи, вони підходили до свого священника, та просили у нього благословення — щоб їх служба пройшла спокійно, щоб вони живими та неушкодженими повернулися».

А далі – освячують кошики — їх приносять як нацгвардійці і їх родини, і так й інші прихожани храму — він відкритий при військовій частині.

Бійчиня Дар’я вперше за чотири роки зустрічає свято вдома.

«Пасочки пекли всією родиною. Чоловік допомагав — чоловік сьогодні на службі» показує жінка.

Ті ж нацгвардійці, кому випало звільнитися від чергування до храму приходять традиційно цілими родинами.

«Нас командири стараються тих людей, які мають родини, від чергувань у такі дні звільняти» розповідає, боєць Національної Гвардії України Геннадій Шидловський.

І протягом дня церква не пустує – заходять як бійці, між справами, так і малеча з батьками. Кажуть — тут не відмовляють нікому, і атмосфера світла та позитивна.

Опубліковано: 28 Квітень, 13:00
Канал D1
 • Календарь

  Січень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Гру    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031