D1 News > Новини > Твій регіон > Які фрукти безпечніші — магазинні чи домашні

Які фрукти безпечніші — магазинні чи домашні

Новини
11 Липня 2019, 18:32

Ми провели експеримент, аби перевірити, чи шкідливі “покупні” фрукти. Придбали на ринку черешні та абрикоси. Для порівняння взяли абрикоси ще у магазині, а черешню – домашню. Продукти віднесли до лабораторії для перевірки на вміст нітратів, пестицидів та важких металів.

Нітратні фрукти_

Результат на вміст нітратів отримуємо одразу. Для цього 10 грамів подрібнених фруктів змішують з екстрагуючою рідиною, яка й “витягує” нітрати. Гранично допустимою величиною є 60 млгр на кг.

“Результати нас задовольняють повністю, все в нормі”, – каже молодша наукова співробітниця Лілія Якуніна.

У лабораторії пояснюють, найбільше нітратів у ранніх фруктах. Лікарка Світлана Косинська розповідає, загрозу становлять не вони самі, а сполуки, які з них утворюються в організмі. У великій кількості вони є дуже токсичні.

На пестициди та важкі метали дослідження триває декілька днів. Усі ці речовини у наших зразках – в допустимих межах. Лікарка Світлана каже, залізо, мідь, цинк, молібден є в організмі в мікродозах. А от їх надлишок небезпечний.

“Особенно опасны у деток, когда это идет с рождения, потому что наступает задержка интеллектуального развития”, — розказує Світлана Косинська, експертка по гастроентерології департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обл.

Шкідливі речовини потрапляють до ґрунту разом з добривами, каже кандидат біологічних наук Анатолій Кабар.

“Є певна концентрація, в якій вони можуть бути нешкідливими, але в нас переважна більшість фермерів, господарів, інших фахівців використовують їх в надто великій кількості. Вони не думають, що воно може спливти десь у ґрунтових водах, в ставках”, — розказує Анатолій Кабар.

Підсумовуючи, фахівці кажуть, аби бути переконаним у якості продуктів, можна або вирощувати фрукти самотужки, або ж купувати їх у місцях, де здійснюють контроль — у магазинах, супермаркетах та на офіційних ринках. Підприємці вимушені слідкувати за процесом вирощування, адже, якщо їхній товар не пройде жорстку перевірку, вони втратять власні гроші.

Читайте також:Чим небезпечна їжа під мультики

Опубліковано: 11 Липень, 18:32
Канал D1
 • Календарь

  Жовтень 2019
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Вер    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031